Silosy zbożowe

Silosy zbożowe

Silosy FEERUM służą do długo i krótkoterminowego przechowywania ziarna, głównie zbóż, w tym kukurydzy i roślin oleistych. Produkujemy silosy płaskodenne, lejowe, spedycyjne, kwadratowe, paszowe oraz niestandardowe na życzenie Klienta.

Silosy FEERUM – konstrukcja na długie lata

Projektujemy silosy o średnicy od 1,9 do 33,4 m i produkujemy je z blach konstrukcyjnych ocynkowanych falistych. Zastosowanie blachy falistej zmniejsza nagrzewanie silosu od promieni słonecznych, zapewnia bardziej wytrzymałą konstrukcję i gwarantuje dłuższy okres eksploatacji silosu. Wytrzymałość konstrukcji silosu zwiększa dodatkowo stosowany przez FEERUM sposób montażu poszyć bocznych na tzw. cegłę, gdzie warstwa dolna poszycia jest wiązana przez warstwę górną przesuniętą o połowę jej długości.

Silosy FERRUM odporne na wysoką temperaturę

W silosach stosujemy wywietrzniki, wentylatory elektryczne lub grawitacyjne, dzięki którym minimalizujemy proces skraplania się wody pod dachem w przypadku różnic temperatur między wnętrzem silosu a otoczeniem. Opracowaliśmy ponadto system przewietrzania silosu, który jednocześnie schładza i napowietrza ziarno. Dodatkowo, dzięki systemowi monitoringu temperatur możemy w trybie online obserwować temperaturę ziarna, utrzymując je w stanie niedopuszczającym do rozwoju procesów biologicznych. W pełni zautomatyzowane obiekty suszarniczo – magazynowe FEERUM są wyposażone w inteligentne systemy zarządzania online. Są niezawodne i sprawdzają się w każdych warunkach geograficznych i klimatycznych.

Silosy FEERUM
Silosy FEERUM

FEERUM S.A. to wiodąca firma wyspecjalizowana w zapewnianiu najlepszej ochrony przechowywanego ziarna, zgodnie z prawem do właściwej żywności i osiągania odpowiednich dochodów zrównoważonego rolnictwa.

W ofercie firmy znajdują się silosy, kompleksowe zespoły suszarniczo-magazynowe, oparte na unikalnych, innowacyjnych rozwiązaniach naszego Centrum Badawczo-Rozwojowego i dokonaniach wiodących ośrodków naukowych. Dzięki wieloletniej współpracy z producentami zbóż w Europie, Azji i Afryce, doskonale rozumiemy potrzeby naszych Klientów.

Ochrona i bezpieczeństwo przechowywanego ziarna to główne cele FEERUM SA. Dbamy o zachowanie jego najwyższej jakości i wartości odżywczych przy możliwie najniższych kosztach.

Dokładamy starań, aby nasze kompleksy suszarniczo-magazynowe były bezawaryjne oraz proste i przyjazne w obsłudze. Przez cały czas monitorujemy online prawidłowość ich pracy. Dzięki temu nasi Klienci czują się bezpiecznie, a nasz serwis jest do ich dyspozycji dwadzieścia cztery godziny na dobę.

Polecamy również: