Havana Taxi czyli wakacje na Kubie z różowym kabrioletem.

Havana Taxi czyli wakacje na Kubie z różowym kabrioletem.

Sezon urlopowy w zasadzie już rozpoczęty. Planujemy wakacje szukając ciekawych i niesamowitych miejsc. A może tak Kuba ?

Kuba wyspa jak wulkan gorąca. Myślisz o wakacjach na Kubie? Chcesz odwiedzić Havanę i zobaczyć jak wygląda naprawdę? Chcesz zasmakować prawdziwej, sprawdzonej kubańskiej kuchni, zobaczyć jak żyją jej mieszkańcy, czym zajmują się w dzień i co robią w nocy?

Poznaj Eduardo z Havana-Taxi.com. Zabierze Cię na przejażdżkę lub będzie Twoim prywatnym kierowcą w Havanie. Pokaże Ci najciekawsze i najważniejsze miejsca tak że naprawdę poczujesz klimat havany. A wszystko to w jego różowym kabriolecie rocznik 1950.

Zobacz galerię.

Kuba to wyspa na Morzu Karaibskim w archipelagu Wielkich Antyli. Wyspa ta, wraz z licznymi otaczającymi ją znacznie mniejszymi wyspami (m.in. Isla de la Juventud), stanowi trzon terytorium państwa Kuby. Położona jest równoleżnikowo i oddzielona jest od Florydy – Cieśniną Florydzką, od Haiti – Cieśniną Wiatrów oraz Rowem Kajmańskim od Jamajki, a od Jukatanu – Cieśniną Jukatańską.

Linia brzegowa wyspy jest bardzo urozmaicona – z licznymi półwyspami (m.in. Zapata), zatokami (największe to Batabano i Zatoka Świń) i archipelagami.

Powierzchnia wyspy jest nizinna, w niektórych miejscach występują bagna (np. Ciénaga de Zapata na zachodzie).
W części zachodniej, środkowej i południowo-wschodniej znajdują się odosobnione masywy górskie:
Na Kubie panuje klimat równikowy wilgotny. Średnia temperatura w styczniu wynosi +22,5 °C, a w sierpniu +28,0 °C. Sieć rzeczna dobrze rozwinięta, szczególnie we wschodniej części kraju, lecz rzeki są krótkie i zwykle nieżeglowne. Najdłuższa rzeka Kuby to Cauto (343 km długości).

Powierzchnia wyspy: 110,86 tys. km² (17. na świecie)
Długość wyspy: ok. 1200 km
Szerokość wyspy: 50–200 km

Źródło: Wikipedia

Więcej informacji oraz zamówienie taxi na Havana Taxi

Polecamy również: