Windykacja należności

Windykacja należności

Działania profesjonalnej firmy windykacyjnej w znaczący sposób różnią się od działań windykacyjnych prowadzonych przez samych wierzycieli, komorników czy też zwykłych kancelarii prawnych. Po pierwsze działania firmy windykacyjnej są o wiele bardziej zintensyfikowane – aby zarobić firma windykacyjna musi odzyskać dług, tak więc musi się o wiele mocniej przyłożyć do sprawy. Profesjonalna firma windykacyjna za przyjęcie zlecenie nie pobiera żadnych opłat wstępnych – jeśli traficie na taką która żąda zaliczki możecie być pewni, iż po wpłaceniu im zaliczki nie podejmie ona żadnych działań windykacyjnych lub jedynie jakieś powierzchowne i na tym zakończy się jej interwencja. Tak więc radzimy omijać z daleka firmy windykacyjne które za przyjęcie zlecenia pobierają zaliczki.


Jeśli zdecydujecie się skierować sprawę do windykacji zorientujcie się na temat wynagrodzenia pobieranego przez firmę – kiedy jest ono płatne – przed czy po wykonaniu windykacji. Drugą ważną kwestią jest wysokość wynagrodzenia. Profesjonalna windykacja ma swoją cenę. Nie może być ona zbyt wysoka, lecz równocześnie może być bardzo niska – efekt działań windykacyjnych w dużej mierze zależy od tego, ile można na windykacji zarobić. Przy windykacji główną zasadą jest kwestia wynagrodzenia, jakie pobierze firma w przypadku skutecznej windykacji. Dlatego nie ma możliwości prowadzenia windykacji za niskie prowizje – działania takie są po prostu nieopłacalne – żadna firma windykacyjna nie przyłoży się do działania jeżeli nie będzie mogła na tym zarobić. Windykacja nie jest jedynie sposobem na szybkie zarobienie dużych pieniędzy ale również sposobem na zaistnienie w świecie biznesu. Wszystko to najlepiej świadczy o tym, czy firma windykacyjna której zlecacie sprawę profesjonalnie podchodzi do sprawy i czy współpraca z nią jest bezpieczna. O bezpieczeństwie powierzenia swoich spraw najlepiej świadczą rekomendacje wystawione przez współpracujące firmy.

Bezpieczeństwo takie i pewność że odzyskane pieniądze nie zostaną zawłaszczone przez zleceniobiorcę są jednym z najważniejszych atutów firmy windykacyjnej. Nie raz zdarzają się przypadki, iż odzyskane pieniądze windykator zawłaszcza dla siebie, ukrywając to przez zleceniodawcą. Dlatego radzimy uważać na firmy które nie są do końca pewne i współpraca z nimi rodzi pewne ryzyko utraty swoich pieniędzy. Lepiej zlecić swoją sprawą komuś kto posiada już pewne doświadczenie na rynku i określoną renomę niż skuszeni niskimi prowizjami oraz wyimaginowanymi stwierdzeniami o wysokiej skuteczności firmy kierować do nich swoje sprawy a potem spędzać długie godziny na komendzie policji składając zeznania jako osoba pokrzywdzona.

Polecamy również: