Roboty do trawy, kosiarki automatyczne

Roboty do trawy, kosiarki automatyczne

Kosiarki automatyczne stają się coraz bardziej przystępne. Ich cena w stosunku do wydajności z roku na rok spada, a stosowane akumulatory pozwalają na długotrwałą pracę. Roboty do trawy potrafią zadbać o regularne przycinanie naszego trawnika zapewniając mu optymalne warunki ro wzrostu trawy, estetyczny wygląd, a co najważniejsze nie angażując naszego czasu.

 

Kosiarka automatyczna – czy to się opłaca?

Na to pytanie każdy właściciel trawnika musi odpowiedzieć sobie indywidualnie. Do kalkulacji kosztów, zysków i strat z jednej strony naturalnie użyjemy ceny modelu nadającego się do koszenia naszego trawnika z drugiej zaś naszych obiektywnych i subiektywnych czynników, które zdecydują o całkowitej opłacalności zakupu. Wśród podstawowych wymienić warto:

 • środki które możemy wydać na zakup kosiarki ogrodowej
 • czy kupujemy pierwszą kosiarkę czy też chcemy zamienić naszą obecną za którą już zapłaciliśmy
 • ewentualny koszt dostosowania trawnika do pracy kosiarki automatycznej
 • cenę naszego czasu, który poświęcamy na regularne koszenie oraz wszelkie pozostałe koszty alternatywne czyli np czas spędzony z rodziną, poświęcony dla siebie, na odpoczynek, relaks itp
 • jeżeli koszenie naszego trawnika zlecamy – roczny koszt koszenia trawnika
 • ewentualne koszty składowania, wywożenia skoszonej trawy
 • poprawa wyglądu i jakości trawnika dzięki regularnemu strzyżeniu
 • ograniczenie w nawadnianiu
 • ograniczenie zakupu nawozów dzięki mulczowaniu dostarczane są organiczne substancje odżywcze
 • ograniczenie lub całkowita rezygnacja z zakupu środków chemicznych do zwalczania chwastów
 • pozytywny wpływ na środowisko
 • trwałość zakupionego sprzętu
 • ewentualne koszta serwisów, przeglądów itp
 • żywotność baterii oraz koszt wymiany na nową

Przykład:

Posiadamy 1000 m2 trawnika. Jego koszenie zlecamy zewnętrznej firmie. Koszt jednorazowego koszenia wraz z zebraniem trawy to 150 zł. Ze względu na nasze warunki klimatyczne w naszym przykładzie koszenie zrealizujemy 2x w maju następnie 4x w miesiącach czerwiec, lipiec, sierpień oraz 2x we wrześniu i październiku.

Poniżej zestawienie:

Liczba koszeń w sezonie: 18
Koszt jednorazowego koszenia: 150 zł
18 x 150 = 2700 zł

2700 zł to nasz roczny koszt który ponosimy aby zapewnić minimum dla naszego trawnika i ogrodu.

Jeżeli zestawimy ten koszt z ceną wybranego urządzenia przeznaczonego do koszenia powierzchni 1000 m2 czyli na dzień dzisiejszy ok 6000 zł widzimy wyraźnie, że w takim przypadku zwrot z inwestycji nastąpi juz w 3 roku.
Dodatkowo jeżeli wybierzemy dobrej jakości urządzenie zyskamy też nieporównywalnie piękniejszy i zdrowszy trawnik.

źródło: kosiarki-automatyczne.com


Firma CENTRUM Autoryzowany Dealer i Serwis Kärcher, Stihl, Viking, Honda powstała we wrześniu 2005 r. i jest obecnie najszybciej rozwijającym się Autoryzowanym Partnerem i Serwisem marek KÄRCHER, STIHL, VIKING i HONDA na terenie Wrocławia. Poza kompleksową ofertą produktową oferujemy także najwyższej jakości kosiarki automatyczne firmy Honda oraz Viking.

KOSIARKA AUTOMATYCZNA DO TESTÓW

Jeżeli myślisz o kosiarce automatycznej, ale chciałbyś przetestować robota do trawy bezpośrednio na swoim trawniku – skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta aby ustalić szczegóły instalacji testowej w Twoim ogrodzie!

ZAMÓW INSTALACJĘ TESTOWĄ KOSIARKI AUTOMATYCZNEJ


Kosiarki automatyczne Hoda to liderzy wśród robotów do trawy dostępnych na naszym rynku. Pozornie nieskomplikowany Miimo jest perfekcjonistą. Skosi Twój trawnik tak, jak zechcesz, kiedy zechcesz i nie będziesz musiał nawet ruszyć palcem. Doskonale radzi sobie w czasie deszczu. Jest wystarczająco cichy, aby pracować nocą. Pozostawi Twój trawnik pięknie skoszony, bez ścinków trawy. Potrafi sam naładować swoją baterię i od razu wrócić do pracy, podczas gdy Ty możesz się zająć własnym życiem.


Kosiarka iMow jest niezwykłym robotem. Łatwa do zaprogramowania a raz zainstalowana wytrwale pracuje – zgodnie z Państwa życzeniami. A jeśli trzeba zmienić plan koszenia? Dzięki intuicyjnemu menu zmiana programu jest bardzo łatwa.
iMow sam opracowuje plan koszenia, a także decyduje o kontynuacji przerwanej pracy w ramach tzw. okresu aktywności.

Dzięki inteligentnemu systemowi ładowania kosiarka potrafi oszczędzać swoje akumulatory, co przedłuża okres ich eksploatacji.

 

Więcej informacji, porady oraz pełne wsparcie w zakupie robotów do trawy uzyskasz kontaktując się z firmą

Centrum Autoryzowany Dealer i Serwis Kärcher, Stihl, Viking, Honda

ul. Karmelkowa 29
52-437 Wrocław

Sklep: (71) 792-00-00
Serwis: (71) 792-00-00 wew 23
www.robotydotrawy.pl

Polecamy również: