Płytki ceramiczne do łazienki

Płytki ceramiczne do łazienki

Aranżacja pomieszczenia, które będzie naszą wymarzoną łazienką to dość trudne zadanie. Sam wybór płytek ceramicznych zarówno podłogowych jak i ściennych to nie lada wyzwanie. Jeśli będziemy urządzać łazienkę w nowo budowanym domu to warto już na etapie rozprowadzania przyłączy przemyśleć układ wszystkich elementów w łazience, umywalek, wanny, prysznica, wc. Zarówno miejsce ich położenia jak wszelkie wysokości i odległości. To znacznie ułatwi nam wybór płytek ceramicznych, szczególnie ściennych.

Przy wyborze płytek ściennych ważnym aspektem jest nie tylko wygląd ale także estetyka wykonania i funkcjonalność. Ważnymi aspektami przy wyborze płytek ceramicznych ściennych będą zatem rozmiar płytki, rodzaj powierzchni (faktura) oraz kolorystyka.

Rozmiar płytki ma znaczenie

Rozmiar płytki ceramicznej i jej odpowiedni dobór zapewni taki układ fug, który wykluczy nam konieczność powstania wąskich pasków płytek nad umywalkami czy wannami. Najlepiej oczywiście wybrać taki rozmiar płytek ceramicznych aby ograniczyć ich przycinanie. Czasem jednak pojawia się taka konieczność i wówczas ciekawym elementem, który może zastąpić nam docinaną płytkę ceramiczną jest dekor choćby Era dekor ścienny, który jednocześnie nada pomieszczeniu charakteru. Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku płytek ceramicznych podłogowych. Ich rozmiar ma ogromne znaczenia dla efektu końcowego. Duże płytki pięknie się prezentują jeśli mamy na tyle duże pomieszczeni i układ elementów stałych, który zapewnia nam ekspozycję chociaż dwóch pełnych pasów płytek z fugami. Przy zastosowaniu płytek podłogowych z serii Bahia czy Aura o wymiarach 60×60 cm lub 60×120 cm efekt końcowy w dużej łazience będzie zachwycający. W przypadku mniejszych pomieszczeń znacznie lepszym rozwiązaniem będą płytki o wymiarach 30×30 lub 45×45 cm

Rodzaj powierzchni płytki natomiast ma nie tylko znaczący wpływ na estetykę ale także na funkcjonalność i użyteczność konkretnych stref w łazience. ERA płytka ceramiczna marmur carrara połysk oraz inne gładkie płytki doskonale sprawdzają się w miejscach, które szybko ulegają zabrudzeniu np. wokół umywalki, przy toalecie czy wannie. Ich zaletą jest łatwość utrzymania w czystości ze względu na idealnie gładką powierzchnie. Płytki ceramiczne z porowatą strukturą powierzchni, fazami, zagłębieniami są piękną ozdobą ale warto je zastosować w miejscach mniej użytkowanych. Kolor, wzór oraz łączenie tych dwóch elementów to już kwestia inwencji twórczej każdego właściciela przyszłej pięknej łazienki.

Nie zawsze mamy możliwość lub chęć ze skorzystania z fachowej pomocy architekta i zwizualizowania efektu końcowego wybranych kompozycji kolorów czy wzorów, dlatego warto pamiętać, że do niedużych łazienek wybieramy mniejsze płytki podłogowe. Jeśli chcemy nadać łazience chłodny, skandynawski charakter łączymy szarości z bielą lub kontrastu bieli z czernią. Jeśli zaś łazienka ma być przytulna to używamy ciepłych barw lub kolorowych dekorów. Wśród szerokiej gamy płytek ceramicznych znajdzie się także coś dla fanów kamienia i drewna. Łazienkę klasyczną dopełnią płytki podłogowe z serii Ducale , które doskanale zastąpią panel lub drewno na podłodze natomiast Atlantida Pulido bądź Howen przywołają obraz kamiennych posadzek. Jeśli marzy się nam natomiast łazienka w stylu rustykalnym to koniecznie wybieramy płytki o nierównych brzegach z imitacją przetarć i całkowicie matowe. Do wnętrz nowoczesnych z charakterem można zastosować choćby płytki heksagonalne z serii Hope Hex.

W sklepie Federico Fliz znajdziecie płytki ceramiczne ścienne i podłogowe, którą pozwolą zaaranżować łazienkę w praktycznie każdym stylu a nawet na stworzenie własnej, niepowtarzalnej aranżacji wnętrza.

Federico-Fliz – płytki ceramiczne prosto od importera.

Firma została założona w 1999 roku, natomiast w roku 2010, już pod nazwą Federico Fliz, przeszła gruntowne zmiany. Jesteśmy prężnie rozwijającym się dystrybutorem płytek ceramicznych. Współpracujemy ze znanymi markami w Polsce jak i za granicą. Oferujemy doskonałe ceny oraz zawsze aktualne i modne kolekcje. Zapraszamy!

Polecamy również: