Awaria samochodu w drodze

Awaria samochodu w drodze

Chyba każdy z nas zna, z opowieści lub własnego doświadczenia historie, w których samochód odmawia posłuszeństwa w drodze. Dojazd do pracy, wypad za miasto czy też wyjazd na urlop.

 

Kiedy do sytuacji takiej dojdzie na autostradzie niezmiernie istotne jest nasze bezpieczeństwo. Natężenie ruchu, duże prędkości poruszających się po autostradach pojazdów stwarzają niebezpieczne warunki. W takiej sytuacji często jesteśmy zmuszeni skorzystać z usługi Pomocy Drogowej. Tym bardziej iż w świetle przepisów o ruchu drogowym holowanie na autostradzie jest zabronione. Wyjątek stanowią pojazdy przeznaczone do holowania.

W przypadku unieruchomienia pojazdu na autostradzie to właśnie obowiązkiem kierowcy jest zapewnienie możliwie najwyższego poziomu bezpieczeństwa pasażerów, własnego oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego. Pojazd jeżeli to możliwe powinien pozostawać na światłach awaryjnych, miejsce unieruchomienia należy oznaczyć trójkątem ostrzegawczym ustawionym w odpowiedniej odległości od pojazdu. Pasażerowie unieruchomionego pojazdu powinni przebywać jak najdalej od poruszających się po autostradzie pojazdów.

Najbardziej zalecanym miejscem oczekiwania na pomoc drogową jest przestrzeń poza barierami energochłonnymi autostrady.

Pomoc drogowa wezwana na miejsce usterki lub wypadku na autostradzie dokona:

• Zabezpieczenia i sprawdzenie auta

• Eliminacji usterki na miejscu (o ile jest to dopuszczalne przepisami prawa i technicznie możliwe)

• Odholowania auta lawetą we wskazane miejsce (dom, najbliższy zjazd z autostrady, warsztat)


JGraczkowski.pl
Pomoc Drogowa Warszawa
ul. Woziwody 60
02-908 Warszawa
tel. 601 252 050

Polecamy również: