Poznaj Papiery do Scrapbookingu AltairArt

Poznaj Papiery do Scrapbookingu AltairArt

Scrapbooking jest sztuką ręcznego tworzenia i dekorowania albumów ze zdjęciami i pamiątkami rodzinnymi. Nazwa pochodzi od ang. scrapbook, oznaczającego taki album. Natomiast sam wyraz scrap oznacza skrawek.

Historia scrapbookingu

Historycznie scrapbooking był podobnie jak przekazywane ustnie historie sposobem przekazania tradycji i zwyczajów. Formą przekazu było tu nie słowo, a obraz. Po raz pierwszy znalazł zastosowanie, gdy powszechnie dostępny stał się druk, a w szczególności gazety. Pierwszymi znanymi scrapbookerami byli Mark Twain[1] i Thomas Jefferson[2]. Kiedy w powszechnym użytku znalazła się fotografia, zaczęto ją łączyć ze scrapbookingiem. Zaczęły powstawać pierwsze albumy z fotografiami ozdobione ścinkami z gazet oraz notatkami zawierającymi informacje, gdzie zdjęcie było zrobione czy kto na nim jest. Albumy zaczęły przybierać formę pamiętników. Zaczęły się także w nich pojawiać części prywatnej korespondencji.

Scrapbooking dziś

Scrapbooking jest najpopularniejeszy w swojej kolebce, USA. Swoją popularnością przewyższył tam nawet golfa. W co trzecim gospodarstwie domowym w USA można znaleźć coś zrobionego tą metodą. Obecnie scrapbooking to miliardowy przemysł z coraz to większą ilością produktów. Na całym globie scrapbookerzy stanowią grupę często wymieniającą się za pomocą internetu pomysłami, radami, a także gotowymi projektami.

W latach 90. wielu scrapbookerów otwierało małe sklepiki, próbując zamienić swoje hobby w źródło utrzymania. Niestety, po około 5 latach wiele z tych miejsc zbankrutowało. Pierwszy na świecie sklep poświęcony scrapbookingowi został otwarty przez M. Christensen z Keeping Memories Alive w Spanish Fork w Utah w 1981 roku. Firma istnieje do dzisiaj i jest jedną z najbardziej znanych w branży na świecie. W tym samym czasie zaczęto tworzyć duże firmy, koncerny zajmujące się dostarczaniem materiałów do scrapbookingu. Jedną z pierwszych w Europie jest założony również w 1981 roku Opitec, istniejący w czternastu krajach europejskich. Firmy te zaczęły trafiać do nowej grupy klientów, odbiorców pracujących w domu. Istniejące na rynku firmy zapewniają doskonałą bazę materiałową do wykonywania niepowtarzalnych albumów, które następnie mogą być sprzedawane przez ich wytwórców w niestandardowych kanałach dystrybucji.

Źródło: wikipedia

Sklep internetowy SkarbnicaPomyslow.pl to doskonałe miejsce ze wspaniałą i bogatą ofertą przeróżnych papierów do scrapbookingu. Wśród nich na wyróżnienie zasługuje rozbudowana kolekcja papierów AltairArt

AltairAr to papiery do scrapbookingu, dzięki którym Twoje kreacje będą wyglądały fantastycznie przez wiele lat, a czas spędzony na ich przygotowaniu stanie się wspaniałą zabawą.

Wspaniałe kolekcje spośród których każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. Papiery wyprodukowane przez polskiego producenta AltairArt. Wydruk offsetowy na wysokiej jakości papierze offsetowym, bezdrzewnym i bezkwasowym. Druk matowy, dzięki czemu papier dobrze przyjmuje media. Wszystkie produkty dostępne są w magazynie sklepu SkarbnicaPomyslow.pl

Wybrane przykłady papierów do scrapbookingu z kolekcji AltairArt

Więcej ciekawych produktów do scrapbookingu jak zawsze na www.skarbnicapomyslow.pl. Zapraszamy

Polecamy również: