Ozonowanie pomieszczeń – zadbaj o zdrowie

Ozonowanie pomieszczeń – zadbaj o zdrowie

Ozon skutecznie usuwa wszystkie bakterie i wirusy, w tym koronawirusa powodującego chorobę COVID 19 !!!

Poznaj zalety ozonowania i zadbaj o zdrową atmosferę w Twoim domu lub miejscu pracy!

Ozonowanie to jedna z metod przeprowadzenia dezynfekcji, która nie wymaga użycia środków bakteriobójczych. Zamiast nich jest wykorzystywany ozon będący silnie utleniającym gazem. Ozonowanie doskonale sprawdza się do odkażania powierzchni biurowych, mieszkalnych, szkół, przedszkoli, gabinetów, aut itd.

Zespół osuszamy.com już ponad 21 zajmuje się dezynfekcją i prawie od dekady  wykorzystujemy w tym celu proces ozonowania. Metoda ta znana jest już od lat siedemdziesiątych poprzedniego wieku, a jej skuteczność potwierdzona została w ponad czterdziestu pracach naukowych i dopuszczona do stosowania w krajach na całym świecie.

Ozonowanie budynków mieszkalnych. Czy to bezpieczne?

Dla budynków mieszkalnych ozonowanie to najbezpieczniejsza i zarazem w pełni ekologiczna metoda dezynfekcji. Usuwa nie tylko nieprzyjemne zapachy, ale przede wszystkim eliminuje wszelkie bakterie, wirusy, grzyby, roztocza, drobnoustroje i inne czynniki chorobotwórcze. Pozwala pozbyć się również zapachów spalenizny czy dymu papierosowego. Jego główną zaletą jest bezpieczeństwo, ponieważ przebiega bez użycia jakiejkolwiek chemii. Jest naturalnym i efektywnym środkiem biobójczym. 

OZONOWANIE – ZAMÓW OFERTĘ

Ozonowanie pomaga pozbyć się niechcianych alergenów unoszących się w powietrzu. Ozon w pomieszczeniach może skutecznie zlikwidować roztocza kurzu domowego. Dzięki ozonowaniu pomieszczeń możemy znacznie lepiej się w nich czuć. Jest ono wskazane przede wszystkim dla alergików, gdyż ozonowanie pomieszczeń doskonale je oczyszcza, powietrze jest świeże i czyste, pozbawione alergenów i bakterii.

Dzięki zastosowaniu ozonu w pomieszczeniach, możemy również uniknąć rozprzestrzeniania się chorób wirusowych np. grypy. W  sytuacjach w których mamy do czynienia z dużymi skupiskami ludzkimi, w pomieszczeniach takich jak urzędy, szpitale, gabinety lekarskie, przedszkola, żłobki, biura czy szkoły jest to szczególnie wskazane. Wówczas możemy zapobiec rozprzestrzenianiu się  wirusów i zarazków. Jednocześnie bardzo ważne w procesie ozonowania  jest aby w danym czasie wytworzyć w pomieszczeniu właściwe stężenie ozonu i utrzymać je przez ok 30min. Ozon jest gazem nietrwałym i łatwo ulega rozkładowi. Dzięki temu wszystkie pomieszczenia stają się bezpieczne w krótkim czasie po zakończeniu ozonowania.

Zobacz jak realizujemy prace związane z ozonowaniem:
https://osuszamy.com/category/newsroom/

Na pewno jest to najskuteczniejsza, a zarazem niedroga metoda walki z wirusami, nieprzyjemnymi zapachami  i bakteriami w naszych domach i miejscach pracy.


Działanie ozonu:

  • Utlenienie kwasów tłuszczowych w błonie komórkowej.
  • Utlenienie makromolekuł w komórce: białek, DNA, RNA

Reakcje są nieodwracalne i prowadzą do śmierci komórki.

Ozonowanie – niszczy wirusy i zarodniki przetrwalnikowe bakterii utleniając ich białka i DNA/RNA.

W przypadku walki z bakteriami i wirusami w pomieszczeniach wielkogabarytowych jak hale, magazyny, zakłady pracy, miejsca kultu itp. stosujemy również metody zamgławiania i gazowania oraz dodatkowe metody wspomagające dla lepszej dezynfekcji także powierzchni użytkowych. Stosowane przez nas metody są całkowicie bezpieczne dla ludzi, zwierząt i innych organizmów żywych. Mogą z powodzeniem być stosowane również w takich miejscach jak przedszkola, żłobki czy szpitale i nie wymagają wyłączenia pomieszczeń z użytku na dłużej niż kilka godzin.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług ozonowania. Gwarantujemy 100% skuteczności i satysfakcji.

DOJAZD  I  WYCENA GRATIS

tel. 533 443 361

Odkażanie, dezynfekcja, ozonowanie!

Zapraszamy również na naszą stronę internetową: https://osuszamy.com/

Polecamy również: