Kostka granitowa i wyroby granitowe – Kam-Trans Strzegom

Kostka granitowa i wyroby granitowe – Kam-Trans Strzegom

Przedstawiamy firmę Kam-Trans – producenta kostki granitowej oraz wyrobów z granitu.

Wyroby z granitu Kam-Trans

Firma Kam-Trans to rodzinna firma z długoletnią tradycją. Swoją działalność rozpoczęła w 1992 r. i od ponad 20 lat jest prowadzona przez Ryszarda i Barbarę Żmijewskich. Początki jej aktywności związane były przede wszystkim z produkcją i sprzedażą kostki granitowej, wytwarzanej ze strzegomskiego granitu. Oprócz tego firma świadczyła dla swoich klientów usługi transportowe, mające na celu obniżenie kosztów i usprawnienie działań logistycznych. Obecnie Kam-Trans to jeden z największych w Strzegomiu producentów kostki granitowej i elementów wytwarzanych z granitu.

Siła przedsiębiorstwa tkwi w wysoko wykwalifikowanych pracownikach. Każdy z nich ma duże doświadczenie w zakresie produkcji, a ich predyspozycje i umiejętności wpływają na jakość wytwarzanych przez firmę elementów z granitu. Priorytetem Kam- Trans jest dbanie o bezpieczne i stabilne warunki pracy, dobrą atmosferę współpracy, dlatego też rotacja wśród zatrudnionych jest niewielka, a średni staż pracy wynosi 10 lat.

Wysoka jakość produktów Kam-Trans związana jest ponadto z dobrym gatunkiem surowca, z którego wytwarzane są produkty. Dzięki wieloletniej współpracy z kopalniami granitu Kam-Trans postrzegany jest jako ważny partner, który otrzymuje granit wysokiej jakości. Podstawę firmowych wyrobów stanowi granit ze Strzegomia, który jest powszechnie znany i ceniony na rynku polskim oraz europejskim. Granit ten jest wytrzymały na warunki atmosferyczne, jako trwały i twardy surowiec.

 

W ofercie firmy Kam-Trans znaleźć można m. in:

 

Produkcja kostki granitowej to w znacznym stopniu praca “ręczna”, Na jakość oferowanej kostki, jej wymiarowość i trwałość decydujący wpływ mają: doświadczenie i specyficzne umiejętności konkretnej osoby i jakość surowca. W naszej firmie zatrudnione są osoby z dużym doświadczeniem, średni staż pracy to około 10 lat.

Kostkę wytwarzamy głownie z granitu pochodzącego bezpośrednio z kamieniołomów zlokalizowanych w okolicach Strzegomia. Importujemy bloki z granitu czarnego i czerwonego.

Oferujemy Państwu kostkę granitową bardzo dobrej jakości. Zapewniamy krótkie terminy realizacji, kostka granitowa jest produkowana przez cały rok i jest cały czas dostępna.

Wydajność kostki granitowej

 • kostka granitowa o wymiarach 4×6 – 8,5m2,
 • kostka granitowa o wymiarach 7×9 – 5,5m2,
 • kostka granitowa o wymiarach 8×10 – 4,5m2,
 • kostka granitowa o wymiarach 15×17 – 2,7m2.

 

Cechy kostki granitowej Kam-Trans

 • Naturalny, szlachetny wygląd, szczególnie pięknie wygląda w ogrodach i ścieżkach w otoczeniu zieleni,
 • Występuje w wielu kolorach, najczęściej stosuje się kostkę szarą, czarną, czerwoną, żółtą,
 • Jest bardzo wytrzymała pod względem wytrzymałości obciążeniowej, nie zmienia się pod wpływem czasu użytkowania – praktycznie jest wieczna,
 • Odporna na warunki atmosferyczne
 • Nawet po wielu latach kolor kostki granitowej jest nadal ten sam, nie traci barwy pod wpływem słońca, deszczów, środków chemicznych,
 • Mrozoodporna i odporna na sól – po okresie zimowym nie kruszy się,
 • Odporna na tłuszcz,
 • Odporna na zniszczenia mechaniczne – nie kruszy się, nie pęka nawet gdy coś bardzo ciężkiego na nią upadnie,
 • Na powierzchniach z kostki granitowej nie pojawiają się tzw. wykwity, które są problemem na innych rodzajach nawierzchni i powstają na skutek np. deszczu, czy śniegu.

Polecamy również: