Jak odmłodzić okolice oczu, czyli kiedy krem już nie wystarcza

Jak odmłodzić okolice oczu, czyli kiedy krem już nie wystarcza

Podobno jedno spojrzenie może powiedzieć więcej niż tysiąc słów. Choć nadal nie wiemy, czy rzeczywiście są zwierciadłem duszy, to naukowo potwierdzono, że patrzenie prosto w oczy wzmacnia więź i zaufanie. Umiejętność utrzymania kontaktu wzrokowego buduje też nasz autorytet. To dlatego spojrzenie jest tak ważne.

Niestety skóra wokół oczu starzeje się dość szybko, co wiąże się ze złym samopoczuciem, a czasem nawet ograniczeniem pola widzenia. Kiedy wygląd naszych oczu przestaje być atrakcyjny? Zazwyczaj wtedy, kiedy powieki górne i dolne tracą swoją jędrność, stają się cienkie i przezroczyste, a naczynia krwionośne widoczne. Ta część twarzy starzeje się najwcześniej, bo skóra w tych okolicach jest bardzo cienka, a krążenie krwi dużo słabsze. Choć sporo zależy od budowy oka i predyspozycji, to już w dość młodym wieku możemy mieć wrażenie, że skóry w tej okolicy jest za dużo.

Powieki górne i dolne – jak je pielęgnować?

Delikatna skóra wymaga specjalnego traktowania. Pierwsze zmarszczki w tej okolicy mogą być widoczne już około 30. roku życia. Lekkie kremy przeciwzmarszczkowe można więc stosować już od tego wieku, a niektórzy dermatolodzy twierdzą, że nawet wcześniej.

Przygotowanie do pielęgnacji

Jednym z podstawowych zabiegówpielęgnacyjnych okolic oczu jest demakijaż. Ponieważ wykonujemy gocodziennie, warto używać naturalnych środków, pozbawionychalkoholu, sztucznych barwników i konserwantów. To, czy zastosujemymleczko, płyn micelarny czy naturalne oleje, nie ma aż tak dużegoznaczenia. Warto wybrać taki kosmetyk, który służy naszej skórzei pozwala delikatnie oczyścić ją bez nadmiernego pocierania irozciągania.

Artykuł zaczerpnięty ze strony Chirurg Plastyczny drKolacz.com
Więcej na ten temat oraz dalszy ciąg artykułu przeczytasz na stronie: https://drkolacz.com/kiedy-krem-juz-nie-wystarcza-czyli-jak-odmlodzic-okolice-oczu/

Polecamy również: