Drożdże do produkcji domowego piwa

Drożdże do produkcji domowego piwa

Drożdże piwne to jeden z ważniejszych składników używanych do produkcji piwa domowego. Dzielą się na drożdże górnej fermentacji stosowane do produkcji piw ALE oraz drożdże dolnej fermentacji stosowane do produkcji piw typu LAGER.

 

Drożdże szczególnie polecane do produkcji piwa domowego występują najczęściej w płynnej lub suchej postaci. W piwowarstwie wyróżniamy dwa szczepy drożdży, tj. drożdże górnej i dolnej fermentacji. Każdy kto podejmuje się domowego wyrobu piwa powinien wiedzieć, że służą one jako dodatek, który wywołuje fermentację alkoholową. Rozpoczynając produkcję piwa domowego warto pamiętać również, że drożdże tak samo jak pozostałe składniki piwa domowego będą miały wpływ na walory smakowe i mogą w zdecydowany sposób wpłynąć na wzbogacenie aromatu

Drożdże do piwa płynne, stosowane do warzenia piwa w domowym browarze, powinny być odpowiednie do przygotowywanego gatunku trunku. Wiele rodzajów piwa wymaga dodania określonego szczepu, przy czym dostępność kilkudziesięciu gatunków umożliwia duży wybór. To tych właśnie drożdży należy użyć, jeśli chcesz stworzyć bardzo konkretny styl swojego piwa np. Koelsch czy Weizen, oraz niektórych piw belgijskich. Drożdże piwowarskie dzielimy na te dolnej i górnej fermentacji. Wielu domowych piwowarów uważa tę postać drożdży za najbardziej odpowiednią do produkcji piwa. Drożdże płynne przeznaczone do warzenia piwa są pakowane w sterylnych warunkach gwarantujących najwyższą jakość. Wymagają przechowywania w lodówce. Można dodawać je bezpośrednio do brzeczki lub uprzednio przygotowując starter drożdżowy. Mniej doświadczeni amatorzy warzenia piwa w domowym browarze powinni skorzystać z instrukcji stosowania drożdży płynnych, podanej przez ich producenta.

Drożdże do piwa suche, przeznaczone do warzenia piwa w domowym browarze, są składnikiem, bez którego nie rozpocznie się proces fermentacji brzeczki. Dostępnych jest wiele gatunków drożdży górnej i dolnej fermentacji, co umożliwia przygotowanie klasycznego piwa domowego w wielu odmianach, jednak należy wybrać odpowiednie, do danego stylu. Sprzedawane w saszetkach drożdże suche można dodawać bezpośrednio do brzeczki, uprzednio rozprowadzić po powierzchni lub przygotować starter. Drożdże suche, z którymi najlepiej zacząć przygodę piwowarską, przede wszystkim są bardzo łatwe w użyciu, dzięki czemu jako początkujący piwowar, nie musisz już na wstępie mierzyć się z tym problemem.

 


Drożdże do piwa znajdziesz w sklepie internetowym FabrykaPiwa.pl. Fabrykapiwa.pl to miejsce ,w którym zamiłowanie do browarnictwa łączymy z profesjonalizmem. Przez wiele lat kształciliśmy nasz kunszt piwowarstwa domowego, odkrywając krok po kroku bogactwo nowych smaków i aromatów oraz doskonaląc własny warsztat pracy. Nasz zespół nie oszczędzał czasu na poszukiwania nowych walorów smakowych i dodatków wzbogacających indywidualizm wyrobów piwowarskich. Dziś pragniemy dzielić się tą wiedzą i doświadczeniem z Wami, aby każdy mógł celebrować oraz odkrywać pełen wachlarz możliwości jakie daje produkcja piwa w domu.

Z naszą pomocą oraz doświadczeniem każdy zwolennikdomowego warzelnictwama możliwość wkroczenia w świat piwowarstwa, przepełniony imponującymi i wykwintnymi trunkami przygotowanymi we własnym zaciszu domowym.

Zapraszamy Was w świat browarnictwa domowego gdzie wspólnie nawarzymy niejednego wybornego piwa.

Adres strony: www.fabrykapiwa.pl

 

Polecamy również: