DNS Anycast od nazwa.pl – naciąganie Klientów?

Jak uniknąć opłaty za niezamawiane usługi dns anycast od nazwa.pl. Dlaczego otrzymałeś fakturę proformę z żądaniem płatności za domenę, którą opłacasz u innego operatora? Dlaczego masz zapłacić za niezamawianą korespondencję papierową oraz niepotrzebną Ci usługę ?

To pytania które od kilku dni nie schodzą z ust tysięcy posiadaczy domen i serwerów w Polsce.

Nazwa.pl wprowadziła usługę  DNS Anycast, za którą od wielu Klientów, po jej wprowadzeniu żąda dodatkowych opłat. Żądania opłaty rozsyłane są za pośrednictwem faktur proforma papierowych, emaili oraz smsów.

Na rynku IT zaszumiało od tej wspaniałej nowości. W sieci pojawiło się trochę artykułów o tym jak nazwa.pl zrewolucjonizuje rynek internetowy w Polsce.

Rewolucja spotyka nas jednak w zupełnie innym miejscu. Jest to sposób zachowania firmy, skandaliczne podejście rodem z” firm krzaków” oraz naciąganie Klientów do zakupu całkowicie niepowiązanych i zbędnych usług.

Faktura proforma z żądaniem zapłaty za zbędną usługę dns anycast od nazwa.pl przesłana do jednego z Klientów spoza nazwa.pl

W panelu Klienta jednej z firm IT korzystającej z usług nazwa.pl pojawiło się kilkanaście faktur proforma. Informacje o fakturach proforma przesyłane są na adresy email do powiadomień. W przypadku tych proform system nic nie wysłał.  Termin oraz ważności wymuszonych usług biegł.

Z informacji zebranych z rynku wynika iż żądania takie otrzymują również Klienci których usługi obecnie w żaden sposób nie są powiązane z firmą nazwa.pl.

Jeżeli również i Ty otrzymałeś takie żądanie on nazwa.pl pamiętaj, że nie musisz płacić za usługę DNS Anycast w nazwa.pl.

Najprawdopodobniej też Nie musisz przenosić swoich domen do nazwa.pl ( i płacić za nie więcej ), aby nadal korzystać z wykupionych usług.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia w tej kwestii możesz skontaktować się ze swoim operatorem, u którego co roku opłacasz odnowienie domeny. Z pewnością pomoże Ci i wyjaśni co ewentualnie musisz zrobić i czy w ogóle jakakolwiek reakcja jest wymagana.

W wielu przypadkach aby usługi działały nadal prawidłowo niezbędne będą drobne zmiany w konfiguracjach stref DNS domeny. Tego typu zmiany bez problemu wykona dla Ciebie większość dostawców – z pewnością również i twój.

Skandaliczne i nierynkowe zachowanie największego operatora domen w Polsce z pewnością będzie miało swoje negatywne konsekwencje. Część Klientów oraz firm z rynku konkurencyjnego już zapowiedziało  kontakt prawny. Z pewnością istotnym pytaniem jest to skąd pobierane są dane Klientów oraz dlaczego i na jakiej podstawie otrzymują proformy z żądaniem zapłaty za DNS Anycast.

Na pewno już wiemy że działania te spowodowały iż tworzone jest zgłoszenie do UOKiKu – aby ten zbadał całą sprawę.

Jeden komentarz do “DNS Anycast od nazwa.pl – naciąganie Klientów?

  1. Dostałem właśnie taką proformę. Domenę opłacam u innego operatora, serwer w lokalnej firmie. Nie korzystam z żadnej usługi nazwa.pl – to skandal…

Skomentuj to

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecamy również: